Ani zápas se Zubry body nepřinesl

Tomáš Salamon, 20.11.2013 Pátou prohru v řadě inkasovali Orli ve středečním utkání s přerovskými Zubry. Hned z kraje si mohli při velkých šancích vystřílet vedení, ale nepovedlo se a byl to soupeř, kdo si vytvořil náskok. Ve třetí třetině sice naši borci bojovali o zvrat, ale Přerov výborně bránil už na útočné modré a přechod do útoku byl velmi složitý, takže se Orlům povedlo jen snížit a o závěrečný tlak je připravila zbytečná vyloučení.

20.11.2013 od 18:00

HC Orlová - HC ZUBR Přerov 1:3 (0:1,0:2,1:0)

Branky a nahrávky: 42. Grepl (Sznapka) – 6. Brančík (Sakrajda), 25. Kolář (Ministr, Ditrich), 30. Sakrajda (Šťastný, Běhal). Rozhodčí: Kubičík - Moravec, Mrákava. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 322. Střely na branku: 0:3,1:3. Průběh utkání: .
Orlová: Iláš (Urbánek) – Mintěl, Vydra, Štefanka, Hegegy, Zientek, Vydra, Sznapka, Tomis – Pavliš, Badžo, Mráz – Studený, Blatoň, Grepl – Szajter, Voznica, Matějíček – Galgonek, Plášek
Přerov: Sklenář (Svoboda) – Pala, Běhal, Vlček, Janota, Osina, Kudělka, Tomeček – Kolář, Šťastný, Goiš – Haloda, Kovařík, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Ministr – Sedlák, Brančík

Orli do zápasu vlétli velkou šancí. Libor Pavliš po dvaceti sekundách ujel obraně, položil si Sklenáře a i když se dostal do ostrého úhlu, dokázal zakončit. Trefil tyč, ale puk se dostal k Marku Badžovi, který jej z otočky chtěl poslat do odkryté klece, ale branku minul. Orli byli nadále střelecky aktivní a dočkali se i přesilovky, kterou promrhali. Stejnou možnost dostal v sedmé minutě Přerov a naložil s ní mnohem lépe. Richard Brančík měl dostatek času i prostoru na to, aby si svou střelu připravil a růžek nad Ilášovým ramenem trefil přesně. V nadcházejícím čase měli více ze hry opět domácí, ale Přerov postupem času převzal iniciativu a závěr třetiny patřil hostům. Další branky však nepadly.

Druhou třetinu začali velkou šancí hosté. Ministr si najel po levé straně a tvrdou ranou prověřil Iláše. Ten vyrazil pouze na jeho hůl a Ministr mohl dorážet za rozhozeného brankáře, ale branka mi byla malá. Zubři však nemuseli příliš litovat. V pětadvacáté minutě domácí neuhlídala Jana Koláře v brankovišti a ten, poté co se k němu dostal puk, pohodlně zasunul za čáru. A v polovině zápasu se hosté radovali ještě jednou. Petr Sakrajda je střelec od pánaboha a prokázal to i tentokrát. Po přechodu přes modrou napřáhl a Iláš neměl proti jeho příklepu jedinou šanci. Orli měli v závěru dvacetiminutovky také solidní šance, ale Přerov si pohodlné vedení pohlídal pro začátek poslední třetiny.

Poslední část začala Orlová aktivně a Sklenář se musel obracet. Během minuty a půl zlikvidoval celou řadu střel, ale na ránu odhodlaného Víta Grepla byl krátký. Orli hodlali v náporu pokračovat, ale Zubři se rozhodli svůj výsledek ubránit. Skvěle bránili už od útočné modré a střední pásmo se pro Orly stalo neprůchodnou žlutou bažinou, ve které se topil jeden orlovský útok za druhým. Hosté bránili znamenitě a Orlům nezbývalo než to zkoušet individuálně. Občas to vyšlo a nejblíže gólu měl Jakub Szajter. Dvacetiletý útočník obešel tři hráče a sám se hnal na Sklenáře. Toho dokázal překonat, ale puk se otřel ho horní tyč a skončil za brankou. V Dalším průběhu ještě Pavliš připravil velkou šanci pro Mráze, ale ten v gólové příležitosti promáchl. O závěrečný nápor Orly připravila zbytečná vyloučení a bylo po zápase. Zubři měli ještě možnost přesilovky pět na tři, ale že ji nevyužili je mrzet nemuselo. Z Orlové odvezli všechny body.

Hráč zápasu: Dominik Plášek

Hráčem zápasu dnes naše redakce zvolila Dominika Pláška. Ten se ve třetí třetině dostal do hry místo Marka Badža, který spálil spoustu šancí. Tempo druhé ligy jej vůbec nezaskočilo a v jeho hře bylo vidět dost pozitivních momentů . K předvedenému výkonu gratulujeme a přejeme ať si ve druhé lize připíše další starty. Určitě bude týmu přínosem.

Ohlasy po utkání

Daniel Marosz (HC Orlová): Opět se projevila naše střelecká nemohoucnost. Uz mi to připadá jako frustrace. Taky výkon některých hráčů mi připadal jako u individuálního sportu a ne kolektivního.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na začátku jsme se nevyvarovali několika chyb, ale po zbytek úvodní třetiny jsme měli převahu. Orlová nás při vyloučeních několikrát zatlačila, ale těmi dvěma brankami ve druhé třetině jsme ji zlomili. Podali jsme výkon jako v předchozích zápasech s tím rozdílem, že jsme konečně dali více než jednu branku, což rozhodlo o našem úspěchu.