Nájezdové drama označilo za vítěze Bobry

Tomáš Salamon, 04.12.2013 Orlová v důležitém zápase absolutně nepodchytila závěr. Po minutě prohrávala 0:2 a i když si nakonec vytvořila převahu a zápas otočila, hosté dokázali vyrovnat a následně zvítězit v nájezdech.

04.12.2013 od 18:00

HC Orlová - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 sn (3:2,0:1,0:0-0:0 (2:3))

Branky a nahrávky: 5. Mráz (Pavliš, Hegegy), 16. Pavliš (Studený, Tomis.), 19. Studený (Mráz, Pavliš) – 1. Mir. Varga (Škutchan, D. Varga), 1. Martiník (Matějek, Hartmann), 36. Matušenko (Kundera, Kubáč), rozh. náj. D. Varga. Rozhodčí: Koliba - Moravec, Štěpán. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2,3:2,3:4sn.
Orlová: Iláš (Urbánek) – Mintěl, Hegegy, Sznapka, Zientek, Tomis – Pavliš, Studený, Mráz – Badžo,Blatoň, Grepl – Szajter, Kelner, Matějíček – Ciupa, Plášek
Val. Meziříčí: Slovák (Netolička) – Heča, Hartman, Matušenko, Kvapil, Zábojník – Baroš, Prycl, Kubáč, Kundera, Martiník, Randýsek, Mar. Varga, Mir. Varga, D. Varga, Matějek, Škutchan

Diváci, kteří přišli o minutu později, nevěřili vlastním očím. Orli totiž po 59 sekundách prohrávali 2:0. Semlelo se to velmi rychle. Nejprve se ze zmatku před brankou prosadil Miroslav Varga a hned na to ve snaze rychle vyrovnat propadla obrana, která hosty pustila do přečíslení dvou proti jednomu. To chladnokrevně zužitkoval zkušený Ondřej Martiník a všichni, kdo mají rádi orlovský hokej se museli cítit jako ve zlém snu. Jenže Orli zápas nevzdali. Okamžitě si vytvořili tlak a dlouhou dobu nepustili Bobry vůbec do útoku. Přesněji řečeno, Iláš musel znovu zasahovat až v deváté minutě, ale to už bylo dávno potom, co Tomáš Mráz zužitkoval Pavlišovu přihrávku zpoza branky a snížil.

Domácí tlak pokračoval a stadion znovu vybuchl euforií v šestnácté minutě. Studený předvedl své individuální dovednosti a i když sám svou akci nezužitkoval, na dorážku do prázdné branky čekal Libor Pavliš. Aby toho nebylo málo, tak se první lajna prosadila do třetice a tentokrát to byl Václav Studený, kdo přijal přihrávku zpoza branky, s klidnou hlavou si přehodil puk do bekhendu a chladnokrevně dokonal neuvěřitelný obrat skóre.

I ve druhé části byli Orli více na puku, ale co do střel a šancí se hra vyrovnala. Za domácí měli dobré šance Pavliš nebo Tomis, ale nevyužili je a radovali se Bobři. Kundera natlačil puk do brankoviště a i když Iláše nepřekonal, k dorážce se dostal Daniel Matušenko, který se do odkryté klece prosadil. Domácí před přestávkou nezareagovali, takže byl stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný a rozhodnout měla třetí třetina.

V úvodu třetí části měli Orli tři velké šance, ale neproměnili je. Neskóroval ani posléze Marek Badžo, kterého krásně našel Blatoň, ale ani Miroslav Varga, který měl obrovskou šanci v poslední minutě. David Iláše však fantasticky podržel svůj tým a zachránil pro něj prodloužení. Ani to nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy.

Ty nabídly dramatickou bitvu, ve které se rozjelo jedenáct střelců na obou stranách! Za Orly se trefili Studený a Pavliš. Za hosty Miroslav Varga, Jan Heča a rozhodující nájezd zařídil David Varga.